У період війни безпека громадян не втрачає актуальності та набула нових викликів. Пропонуємо для ознайомлення добірку матеріалів, які допоможуть бути готовими до надзвичайних ситуацій та уникнути багатьох небезпек.

  • Безпека під час літніх канікул

    БЕЗПЕКА НА ТРАНСПОРТІ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

    1. Якщо ви знаходитеся під час обстрілу у власному транспорті:
      • негайно зупиніть машину, відбіжіть від дороги в протилежному напрямку від багатоповерхівок та промислових об’єктів, ляжте на землю закривши голову і вуха руками, схрестіть ноги і відкрийте рот. Бажано, щоб це була заглибина, канава чи просто яма.
    2. Не панікуйте!
    3. Після припинення обстрілу або вибухів озирніться і постарайтесь знайти якесь заглиблення чи бомбосховище, просто укриття.

    Не підходить для укриття

    1. Під’їзди або інші прибудови – можуть бути обвали.
    2. Знаходження від висотних будівель ближче 30-50 метрів – може завалити.
    3. Під автомобілем – бензин і масло можуть загорітись.
    4. Ховатися в воду – навіть далекий вибух у воді створить гідроудар, значно сильніший, ніж на повітрі.

    Підходить для укриття

    1. Ідеально – метро.
    2. Підземні переходи.
    3. Спеціальні бомбосховища
    4. Підвали.
    5. Канава, траншея, яма, окоп.
    6. Вздовж високого бордюру, фундаменту огорожі з боку, протилежного від вибухів.
    7. Підземне овочесховище.
    8. Оглядова канава для автомобілів.
    9. Водопровідні, каналізаційні, колодязі зв’язку (крім газових).
    10. Воронки від вибухів – в одну воронку двічі не попадає.

    Обстріл застав в автобусі, тролейбусі

    Відбігти перебіжками між вибухами в сторону відсутності високих будівель в пошуках заглиблення.

    Вибухові пристрої

    Це може бути що завгодно: запальничка, дитяча іграшка, муляж мобільного телефону та і взагалі, будь що, не кажучи вже про міни, гранати, снаряди, бомби, ракети, що не розірвались. Побачивши підозрілий предмет, відійти на 100 чи більше метрів шляхом, вже пройденим. Попереджувати всіх, хто йде чи їде в напрямку підозрілого предмета і зателефонувати в поліцію, дочекатися, щоб показати де знаходиться предмет.

  • Правила поведінки на воді під час літніх канікул

    1. Під час канікул заборонено перебувати біля водойм без супроводу дорослих для запобігання утоплення дітей. Відпочиваючи у прибережній зоні, слід виконувати правила безпечної поведінки на воді: не запливати за огороджувальні буї, не підпливати до моторних човнів, вітрильників, веслових човнів та інших плавзасобів; на залізати на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети..

    2. Рятувальні засоби і спорядження забороняється використовувати не за призначенням;

    3 Забороняється

    3.1Стрибати у воду зі споруд  не пристосованих для цього і у місцях, де невідомі глибина та стан дна;

    3.2 Організовувати у воді ігри пов’язані з пірнанням і захопленням тих хто купається;  стрибати у воду з човнів, катерів, вітрильників та інших плавзасобів;  використовувати для плавання дошки, камери від волейбольних м’ячів, рятувальні круги, надувні матраци (особливо у штормову погоду);

    3.3 Купатися біля причалів та у вечірній час (особливо після заходу сонця);   купатися біля обривів, зарослих рослинністю берегів;  засмічувати воду та узбережжя,  залишати та не кидати сміття.

    3.4 Заборонене купання у затоплених кар’єрах, каналах, озерах, пожежних водоймах, ставках, морських акваторіях та інших водоймах, що не мають обладнаних пляжів сезонними рятувальними постами, не зареєстровані місцевою владою як місця масового відпочинку.                                                                                                              4.     Під час купання не слід робити зайвих рухів, не пірнати, не треба тримати свої м’язи в постійній напрузі, не порушувати ритму дихання, не перевтомлювати себе, не брати участі у великих запливах без необхідних тренувань та дозволу лікаря.                                                                              5  Не можна заходити у воду спітнілим або після прийому сонячних ванн, жвавих ігор. Як тільки ви починаєте замерзати, треба негайно вийти з води, енергійно розтертися рушником і швидко одягтися.

    6  Категорично заборонено заходити у воду, якщо ви погано почуваєтеся.

  • Безпека на дорозі чи транспорті

    У період війни безпека громадян, у тому числі на транспорті та дорогах, не втрачає актуальності та набула нових викликів. Пропонуємо ознайомитися з добіркою матеріалів, присвячених власній безпеці у різних ситуаціях на дорозі чи транспорті.

  • Наркотична чи алкогольна залежність

    Враховуючи теперішню ситуацію є загроза, що молодь може знімати стрес та напругу шляхом вживання алкоголю та наркотиків. Тому, задля попередження виникнення проблеми алкогольної та наркотичної залежності серед молоді в майбутньому, пропонуємо прослухати лекцію «Вся правда про наркотики», яку читає діючий військовий ЗСУ Валерій Маркус та ознайомитися з електронною брошурою «10 точних фактів про наркотики».

  • Домашня аптечка під час воєнного стану

    Правильно укомплектована домашня аптечка, особливо під час воєнного стану, – це ваша безпека.  Тому, комплектуючи домашню аптечку, першочергово покладіть у неї:

    • матеріали, інструменти та медикаменти для надання першої домедичної допомоги;
    • знеболювальні засоби чи спазмолітики;
    • заспокійливі засоби;
    • жарознижувальні засоби;
    • якщо ви страждаєте на алергію – антигістамінні препарати в найближчій доступності;
    • набір засобів для застосування у випадку незначних порізів, подряпин, опіків тощо (за тяжкої травми необхідно звернутися за меддопомогою до лікаря);
    • сорбенти, засоби проти діареї та блювоти, а також препарати для регідратації – на випадок отруєнь.

    Якщо у вашій родині є діти, то врахуйте, що дозування і форма випуску препарату повинна підходити даній віковій групі. Стежте за тим, щоби медикаменти в аптечці були не протермінованими, у належному пакуванні, збереженим маркуванням та інструкцією.

    І головне – використовуйте ліки виключно після консультації з лікарем!

    Якщо ви маєте хронічні захворювання, й у вашій аптечці присутні рецептурні ліки, які ви вживаєте на регулярній основі, – заплануйте візит до вашого лікуючого лікаря у квітні для того, щоби надалі безперешкодно придбавати ліки за рецептом в аптеці. Ви можете самі обрати, в який спосіб зручніше отримувати ліки в аптеці – за електронним чи паперовим рецептом. Якщо ви оберете варіант електронного рецепта, то з квітня цього року разом із запуском електронного рецепта на всі рецептурні препарати повторний рецепт ваш лікуючий лікар зможе вам виписати дистанційно.

  • Мінна безпека

    Задля поглиблення ваших знань з мінної небезпеки рекомендуємо пройти короткий інформаційний курс “Дивись під ноги! Дивись, куди ідеш!”. Адже кожен день окупації України містить смертельну загрозу не тільки для військових, а й для цивільного населення. Ворог не цурається жорстоких, безчесних і навіть незаконних методів ведення війни. Це стосується і мінування територій.

  • Коронавірус

    На жаль, коронавірус нікуди не зник. Він тут і серед нас. І наразі не той час, аби давати йому і найменшого шансу. Пропонуємо ознайомитися з інформаційними матеріалами, аби захиститися від цієї інфекції.